IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 26 results found.
Tag: IT Dům Ordering
content
(Energie)
Bezdrátové měřiče celkové spotřeby elektřiny Eco Eye

Při neustále rostoucích cenách elektrické energie je čas začít něco dělat se snižováním spotřeby. Stačí se zamyslet nad tím, jak lze ušetřit. Nejdůležitější je si uvědomit, kde se zbytečně plýtvá elektrickou energií. I drobné změny ve vašem životním stylu mohou zajistit znatelné snížení spotřeby. Šetřit nemusí vždy znamenat omezovat se. Velice důležité je mít okamžitý přehled o vaší aktuální spotřebě. K tomu lze využít přístroje Eco-eye, které jsou určeny právě k tomuto účelu.

Neděle, 24. listopad 2013
(Inteligentní dům)
Konference Inteligentní digitální domácnost na veletrhu For Arch 2012

Nakladatelství Sdělovací technika pořádá tradiční konferenci o systémové integraci v moderní domácnosti s názvem Inteligentní digitální domácnost. Ta se uskuteční ve středu 19. září 2012 od 13 hodin ve velkém sále vstupní haly Výstaviště Praha Letňany v rámci oficiálního doprovodného programu veletrhů FOR ARCH a FOR ELEKTRO 2012. Náš magazín IT Dům je již tradičně opět mediálním partnerem konference.

Čtvrtek, 06. září 2012
(Inteligentní dům)
Konference Inteligentní budovy 2012 - program

U příležitosti mezinárodního veletrhu AMPER 2012 se ve středu 21. března od 9:00 hodin v sále P1 pavilonu P na brněnském Výstavišti uskuteční významná doprovodná konference veletrhu - Inteligentní budovy 2012. Již tradičně se zabývá systémovou integrací v budovách, investičních celcích a domácnostech. Konferenci pořádá časopis Sdělovací technika, hlavní mediální partner veletrhu AMPER 2012. Hlavním partnerem letošního ročníku konference Inteligentní budovy je společnost NESS. Partnery jsou ABB, InsightHome a WAGO-Elektro. Mediálním partnerem je náš magazín IT Dům.cz. V článku přinášíme podrobný program.

Neděle, 11. březen 2012
(Inteligentní dům)
Inteligentní dům inHome názorně na videu

Dnešní devítiminutová názorná videoukázka inteligentního domu je z dílny Insight Home s prezentací možností systému inHome. Video, které zveřejňujeme v rámci volného seriálu videí na YouTube, prezentovala firma Insight Home jako novinku na nedávné konferenci Inteligentní digitální domácnost 2011 na veletrhu FOR ARCH. Našemu  magazínu IT Dům, který byl jedním z mediálních partnerů konference, ho poskytla k uveřejnění.

Úterý, 18. říjen 2011
(Inteligentní dům)
FOR ARCH 2011: Vše pro nízkoenergetické stavění - 21. – 25. 9., PVA Letňany, Praha

Za necelý měsíc je v Praze Letňanech veletrh FOR ARCH 2011 a letos  má v podtitulu slogan: Vše pro nízkoenergetické stavění. Téma, které bude provázet celý veletrh, vzešlo z diskuze při uzavření dohody Evropského parlamentu a Rady pro energetickou náročnost budov a podepsané Směrnice o energetické náročnosti budov. Směrnice má za úkol dosažení stavu, aby do roku 2020 byly realizovány pouze budovy, jejichž potřeba energie se blíží nule. Stejně jako toto moderní téma se snaží veletrh svým profilem co nejvíce přiblížit novým trendům a situacím. Téma je současně i jedním z pilířů inteligentního domu, který bude námětem doprovodné konference Inteligentní digitální domácnost. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Středa, 31. srpen 2011
(Aktuality)
Konference a seminář Inteligentní budovy: 31. března a 12. dubna Brno

Odborné nakladatelství Sdělovací technika pořádá u příležitosti mezinárodního veletrhu AMPER 2011 tradiční konferenci s názvem Inteligentní budovy 2011 (čtvrtek 31. března, Business Centrum II, pavilon E, Výstaviště Brno). Osmý ročník se mimo jiné zaměří na aktuální otázky integrace nových koncepcí energetického managementu, na technologie inteligentních elektroinstalací a měření spotřeby elektrické energie, elektronické komunikace, zabezpečovací systémy majetku i osob a automatizační procesy v moderní soukromé i investiční výstavbě, v komerčních i průmyslových budovách, zdravotnických zařízeních, obchodních domech i hotelových komplexech. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Středa, 23. březen 2011
(Inteligentní dům)
Nové diskusní fórum na portálu IT Dům: vše na téma domácí automatizace a co s tím souvisí

Nové diskusní Fórum otevřené všem zájemcům a všem tématům z oblasti inteligentních domů a domácí automatizace jsme v těchto dnech instalovali na našem webu IT Dům. Fórum je určeno jak pro laiky, tak pro profesionály, kteří zde mohou upozorňovat na své produkty, nebo vysvětlovat výhody toho či onoho řešení.

 

Neděle, 06. březen 2011
(Aktuality)
Konference Inteligentní budovy 2011 - 31. března v Brně

Tradiční konference nakladatelství Sdělovací technika s názvem Inteligentní budovy 2011 se uskuteční ve čtvrtek 31. března v Brně coby součást doprovodného programu mezinárodního veletrhu AMPER 2011. Osmý ročník této konference se zaměří mimo jiné na aktuální otázky integrace nových koncepcí energetického managementu, na technologie inteligentních elektroinstalací a měření spotřeby elektrické energie, elektronické komunikace, zabezpečovací systémy majetku i osob a automatizační procesy v moderní soukromé i investiční výstavbě, v komerčních i průmyslových budovách, zdravotnických zařízeních, obchodních domech i hotelových komplexech. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Sobota, 19. únor 2011
(Aktuality)
IT  Dům: PF 2011
Vše nejlepší v roce 2011 přeje redakce magazínu IT Dům. A děkujeme za zájem a přízeň všem čtenářům a partnerům.
Sobota, 01. leden 2011
(Inteligentní dům)
Konference Inteligentní digitální domácnost 2010 předpověděla trendy

Úspory energií (kvůli čekanému zdražování i o desítky procent), bezpečí, ale i elektronické zdravotnictví budou patřit podle odborníků mezi hlavní trendy v oblasti inteligentních technologií pro dům a domácnost pro rok 2011. Na konferenci Inteligentní digitální domácnost 2010, kterou v rámci veletrhů For Arch a For Elektro v Praze pořádalo ve čtvrtek 23. září 2010 nakladatelství Sdělovací technika a jejímž mediálním partnerem byl i náš magazín IT Dům, to předpověděl David Lesch, obchodní ředitel firmy AV MEDIA, specializující se na dané technologie.

Pátek, 24. září 2010
(Inteligentní dům)
FOR ARCH a konference Inteligentní digitální domácnost 2010

Moderní dům a inteligentní domácnost jsou tématem řady expozic vystavovatelů dnes v pražských Letňanech zahájeného veletrhu For Arch a s ním souběžně i veletrhu For Elektro. Stěžejní akcí v oblasti našeho webu je konference Inteligentní digitální domácnost 2010, kterou v rámci veletrhů pořádá nakladatelství Sdělovací technika ve čtvrtek 23. září od 10 hodin a jejímž mediálním partnerem je i náš magazín IT Dům.

Dle programu konference čekají návštěvníky následující přednášky:

Úterý, 21. září 2010
(Aktuality)
Přípravy FOR ARCH finišují, bude zde i konference Inteligentní digitální domácnost

Podzimní veletržní sezóna v Pražském veletržním ereálu Letňany byla úspěšně zahájena mezinárodním veletrhem SBĚRATEL, oznámila dnes veletržní společnost ABF s tím, že  v současné chvíli probíhají přípravy areálu na 21. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Jeho konání bylo v posledních měsících zpochybňováno v souvislosti se sporem mezi ABF a společností Terinvest, která mj. měsíc před zahájením veletrhu FOR ARCH dala na ABF návrh na konkurs. Na veletrhu FOR ARCH má 21.-25. září 2010 v pražských Letňanech vystavovat řada výrobců moderních technologií pro bydlení a chystají se zde také doprovodné akce z oboru našeho webu. Zejména pak konference Inteligentní digitální domácnost 2010, kterou opět pořádá nakladatelství Sdělovací technika v rámci veletrhů FOR ARCH 2010 a FOR ELEKTRO 2010 ve čtvrtek 23. září od 10 hodin a jejímž mediálním partnerem je i náš magazín IT Dům.

Čtvrtek, 09. září 2010
(Inteligentní dům)
IT Dům: možnost on-line nákupu zboží přímo z našich stránek

Magazín IT Dům nabízí čtenářům možnost on-line nákupu některých produktů, o kterých se zde píše. IT Dům se stal partnerem internetového obchodu Mall.cz.

Úterý, 01. červen 2010
(Aktuality)
Pozvánka na diskusi Inteligentní rekonstrukce nemovitostí - vstupenky pro čtenáře magazínu IT Dům zdarma

Inteligentní rekonstrukce nemovitostí – noční můra nebo výzva aneb technologiemi k modernímu a pohodlnému bydlení. Tak se jmenuje diskusní setkání, které pořádá časopis Stavební fórum 8. dubna 2010 v Praze. Má se mluvit například o tom, jak vylepšit neprodejné byty, jak proměnit starý byt v inteligentní apod. Vstupné je 2500 Kč, ale pro 10 čtenářů našeho magazínu IT Dům přislíbili pořadatelé vstup zdarma.

 

Pátek, 02. duben 2010
(Inteligentní dům)
IT Dům: PF 2010

Vše nej v roce 2010 i v duchu nejdůmyslnějších přírodních technologií jako je třeba tento domeček:

 

 

 

Pátek, 01. leden 2010
(Inteligentní dům)
Nový Katalog firem a odkazů na webu IT Dům

Nový unikátní Katalog firem a odkazů z oblasti inteligentních domů a domácí automatizace jsme v těchto dnech spustili na našem webu IT Dům. Katalog je jednou z nejucelenějších databází subjektů podnikajících v danné oblasti. Do katalogu může každý zdarma pomocí internetového formuláře zanést firmu nebo internetovou stránku, o kterou se stará nebo kterou by v katalogu chtěl mít. Podmínku je, že firma nebo odkaz by měla být z oblasti související s tématy magazínu IT Dům.

Pondělí, 16. listopad 2009
(Inteligentní dům)
Magazín IT Dům zavedl servis v angličtině

Zavedli jsme zde na magazínu IT Dům anglický servis pro zahraniční zájemce. Od října 2009 jsme začali vydávát týdenní přehled článků v angličtině English Weekly Summary. V anglické verzi je rovněž možné využít automatický počítačový překladač Google Translate celého portálu IT Dům do angličtiny a mnoha dalších jazyků.

Neděle, 04. říjen 2009
(English)
About Us in English

IT Dum is an internet news portal in Czech language focused on home automation and all subjects related, especially on the usage of modern technologies in the home. IT Dum is aimed to wide audience - from beginners to experts. The key words of the topic focus topics are intelligent house, smart house, automatic home, information technology for home etc. The magazine was launched in spring of 2009.

 

Tags: IT Dům
Neděle, 04. říjen 2009
(Inteligentní dům)
Magazín IT Dům: Nové fotogalerie

Zavedli jsme zde na stránkách magazínu IT Dům nový systém podporující zobrazování obrázků fotogalerií metodou Lightbox. Ta umožňuje čtenářům snadnější a elegantnější prohlížení fotografií.

Sobota, 19. září 2009
(Inteligentní dům)
Sponzorské a partnerské odkazy  na webu IT Dům

Na stránkách našeho magazínu IT Dům lze umístit odkazy na stránky sponzorů a partnerů a tak přispět k větší viditelnosti takto odkazovaných stránek na internetu. Odkazy jsou umístěny v pravém sloupečku na hlavní stránce a případně na dalších stránkách a sekcích magazínu IT Dům.

Středa, 09. září 2009

Newsflash

Inteligentní dům a Terminator Salvation? ABB

Terminator SalvationCo má společného inteligentní domácnost s novým holywoodským velkofilmem Terminator Salvation? Roboty pro film vyrobila ABB, přední světová firma poskytující technologie pro energetiku a automatizaci. Ta kromě robotů zabijáků pro hollywoodský velkofilm poskytuje také řadu výrobků a systémů pro domácí automatizaci.