IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

HAIDY – budoucnost bydlení: Dostupné řešení pro chytré domy

Email Tisk PDF

HAIDY_dotykovy_panel-smSpolečnost Positro a. s. oznámila, že přichází na trh s revolučním tuzemským inteligentním systémem HAIDY, který dává konceptu „chytrého bydlení“ nové rozměry. Systém HAIDY  slibuje přizpůsobit bydlení přesně podle představ každého zákazníka a díky své unikátní architektuře dokáže uspokojit všechny požadavky. Flexibilita systému umožňuje systém konfigurovat pro každý rozpočet. Základní funkčnost je dle výrobce srovnatelná s cenou klasické elektroinstalace a při kompletní funkčnosti by neměla přesáhnout 10 % ceny domu. Inteligentní systémy nejsou hudbou budoucnosti, ani doménou horních deseti tisíc, ale realitou, která se nyní může stát součástí každé domácnosti, uvádí výrobce.

Dostupnost a flexibilita

Díky své konfigurovatelnosti je systém HAIDY „ušit na míru“ každému zákazníkovi s jakoukoli výší rozpočtu. Může být instalován do rodinných domů či bytů, buď v základní funkčnosti, kdy de facto nahrazuje klasickou elektroinstalaci a za obdobnou pořizovací cenu přináší obyvatelům mnoho benefitů, nebo jako kompletní rezidenční řešení, kdy HAIDY ovládá veškeré systémy v domě a optimalizuje celé jeho fungování přesně dle přání a potřeb zákazníka. Architekturu systému je navíc možné stále doplňovat a upravovat. Systém je možné instalovat i do stávajících staveb s minimálními stavebními úpravami.

Komfort

HAIDY umožňuje ovládat systémy osvětlení, rolet, vytápění, klimatizace, ventilace, kamerového systému, multimedií či zásuvek. Samozřejmostí je i ovládání rozsáhlejších subsystémů jako je bezpečnostní systém, zavlažovací systém či bazénové technologie.

Díky propojenosti jednotlivých součástí systému dokáže HAIDY realizovat různé naprogramované scénáře. Například po aktivaci zabezpečovacího systému stáhne rolety, sníží topeni, vypne nepotřebné zásuvky a všechna světla. Tyto scénáře lze pomocí jednoduchého editoru kdykoliv měnit či vytvářet nové.

Výhodou systému HAIDY je nejen schopnost přizpůsobovat se aktuálním požadavkům zákazníka, ale také intuitivní ovládání. Klíčový ovládací prvek tvoří dotykové panely, které jsou rozmístěny v domácnosti. Celý systém lze také ovládat pomocí běžného počítače nebo notebooku, pokud rozpočet neumožňuje zakoupit panely. Samozřejmostí je také možnost ovládání HAIDY přes internet z jakéhokoliv místa na světě. Dalším ovládacím prvkem jsou standardní vypínače, které lze kdykoli přenastavit tak, aby dokonale vyhovovaly požadavkům uživatele. Ty umožňují spouštět jednoduché akce nebo předprogramované scény. HAIDY také dovoluje naprogramování běžného ovladače na televizi tak, aby byl schopen ovládat některé funkce systému.

Bezpečnost

Systém HAIDY klade velký důraz na bezpečnost a ochranu domácnosti, proto byla implementaci bezpečnostního systému věnována vysoká pozornost a součástí systému jsou různé typy detektorů, kamerový systém nebo systém IR závor. HAIDY lze také využít k bezklíčovému přístupu k objektu. V systému lze nastavit tolik konfigurací, kolik zákazník potřebuje. Ať už se jedná o celkovou ochranu nebo jen ochranu pláště domu, perimetru pozemku, garáže nebo vybrané části domu. Systém HAIDY dále umožňuje nastavení módu „Panic buttons“, což znamená, že dojde-li k narušení bezpečnosti, lze jakýkoliv vypínač využít ke spuštění alarmu - okamžitě se rozsvítí světla, spustí siréna a informace jsou neprodleně zaslány bezpečnostní službě.

Spolehlivost

Protože byl systém HAIDY navržen jako náhrada za elektroinstalace, je koncipován velmi robustně. Díky rozhraní CAN a několika redundantním úrovním ochrany i v případě výpadku některé části systému nemůže dojít ke kolapsu celého systému. V případě výpadku serveru dokáže jeho funkci nahradit některý z ovládacích panelů. S pomocí záložních zdrojů může systém pracovat i při výpadku elektrické energie.


HAIDY v sobě integruje následující funkce:
- Ovládání světel-
- Ovládání zásuvek
- Ovládání rolet a žaluzií
- Ovládání el. motorů
- Bezpečnostní systém
- Kamerový systém
- Topení
- Klimatizace
- Ventilace
- Měření spotřeby
- Měření veličin
- Meteostanice
- Zavlažování
- Ovládání bazénů
- Vyhřívání chodníků, vjezdů a okapů
- Elektronické ovládání vstupu
- Videovrátný a interkom
- Mapování a konfigurace vypínačů
- Programování scénářů
- Časové automaty
- Programováni podmínkových akci.
- Infračervené rozhraní
- Webové rozhraní
- GSM rozhraní

HAIDY_dotykovy_panel-s

HAIDY - dotykový panel

 

HAIDY_interier_1-s

HAIDY - interiér

 

HAIDY_zaluzie-s

HAIDY - žaluzie

 

HAIDY_cidlo_1-s

HAIDY - čidlo

 

Chytrý dům HAIDY byl oceněn Zlatou medailí SHK na letošním ročníku mezinárodního stavebního veletrhu v Brně.

Projekt inteligentní domácnosti Positro vznikl v roce 2006 jako reakce na neuspokojivý stav trhu inteligentních systémů. V současné době je systém úspěšně instalován v několika domácnostech, kde zároveň slouží i k testování. Firma Positro a.s. se kromě realizace chytrých domů věnuje také systémům průmyslové inteligence. Realizovala například zakázku ve společnosti Continental v Brandýse nad Labem, kde její systém kontroluje mnoho činností, mezi které patří eskalace a řešení problémů, kvalifikační matice, plnění plánů výroby a mnoho dalších.

Více informací: www.haidy.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #5 Jada 2017-05-16 02:21
Hi, Neat post. There is an issue together with your website in web explorer, might check this?
IE still is the marketplace chief and a good element of other people will
miss your great writing due to this problem.
 
 
0 #4 seo 2016-05-25 10:16
I enjoy this site - its so usefull and helpfull.

Stop by my website ... seo: http://www.semraleigh.com
 
 
+1 #3 Positro 2010-06-11 10:24
Dobrý den pane Janušku,

zodpovědět Vás dotaz vyžaduje rozsáhlejší diskuzi než umožňuje jednoduchý komentář.

Velmi rádi bychom Vás pozvali do naší demo místnosti, kde byste měl možnost si systém HAIDY prohlédnout a vyzkoušet, a kde bychom Vám mohli objastit Vaše dotazy.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte :

Děkuji.

Richard Kuchta
Positro, a.s.
 
 
0 #2 IT Dům 2010-05-27 18:18
Díky za zájem a dotaz, pokusíme získat reakci od výrobce.
 
 
0 #1 Alexander Janušek 2010-05-26 16:53
Která z funkcí systému je tou "revoluční"? Mám na mysli tu, která "dává konceptu „chytrého bydlení“ nové rozměry"...
Já nenašel v textu nic, co by neexistovalo na trhu již minimálně 10 let a neuměl to kterýkoliv jiný systém pro inteligentní elektroinstalac i.
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4


Newsflash

Chytrá zásuvka pro bezpečí dětí

Chytrá zásuvkaJedním z příkladů využití technologie inteligentního domu jsou bezpečné zásuvky. Silové kabelové vedení se zapojí do zásuvky přes spínací prvek. Tedy dokážeme řídit, kdy v má být v zásuvce proud. Typické praktické využití z hlediska bezpečnosti je v dětském pokoji nebo všude tam, kdy by si dítě mohlo hrát a mohlo by zkusit strkat prsty do zásuvky.