IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Výrobce praček Primus slaví 100. výročí úspěšné historie v Příboře na Novojičínsku

Email Tisk PDF
Do města na severní Moravě a rodiště Sigmunda Freuda přijel belgický premiér Yves Leterme spolu s belgickou velvyslankyní v ČR, její excelencí Renildou Loeckx, a dalšími hosty při příležitosti oslav 100. výročí výrobce profesionální prádelenské techniky, společnosti Primus, která zde má vývojovou a výrobní centrálu. Před dvaceti lety firma vstoupila do společnosti ROMO a.s. se sídlem ve Fulneku, která se tak stala jednou z prvních firem se zahraničním kapitálem v regionu. V roce 1998 firma přesídlila z pronajatých prostor ve Fulneku do nově zakoupeného objektu v Příboře.

„Šlo o jednu z největších investic v tomto regionu s velkou nezaměstnaností. V současné době zaměstnáváme již přes 500 zaměstnanců, disponujeme vlastním oddělením vývoje a konstrukce a rozsáhlými výrobními kapacitami,“ uvedl generální ředitel příborské firmy Jan Vleugels. I přes rozsáhlé investice v České republice však společnost rozhodně své ambice neomezuje pouze na ni. Prosadila se v silné konkurenci na náročných západních trzích v USA, Velké Británii, Francii a dalších více než 100 zemích světa. „Firma vyváží více než 95 procent své produkce, avšak poptávka po profesionální prádelenské technice je i v České republice, vzhledem k dobře rozvinuté sociální sféře, jako jsou nemocnice, lázně, domovy důchodců, jesle, dětské domovy atd., poměrně vysoká. Dále poptávku také ovlivňuje rozvíjející se turismus nejen v České republice, kde velké množství hotelů a restaurací žádá naše výrobky, což nás samozřejmě těší,“ dodal Jan Vleugels.

Primus CE vyrábí skutečně profesionální prádelenskou techniku již více než 75 let a zařadil se mezi její přední výrobce v Evropě se silným zastoupením v Severní Americe, Asii a na Blízkém východě. Výsledkem získaných zkušeností a know-how je kompletní řada výrobků vynikající kvality. „Disponujeme vlastním oddělením pro vývoj a design, které má v současné době téměř 60 zaměstnanců s roční investicí vyšší než 2,5 milionu Euro,“ uvedl Vleugels.

Všechny stroje jsou konstruovány tak, aby byly bezpečné a energeticky úsporné a zároveň splňovaly ty nejvyšší nároky kladené na zpracování materiálu. Společnost, jejíž výroba je soustředěna do velmi moderního výrobního závodu v České republice, mimo jiné vyrábí průmyslové prádelenské stroje pro hotely, restaurace, nemocnice, sanatoria, samoobslužné mincovníkové prádelny a komerční prádelny. Produkce pokrývá celé spektrum vybavení prádelny od odpružených praček s vysokými otáčkami odstředění, přes neodpružené pračky, hygienické bariérové odpružené pračky, až po profesionální bubnové sušiče a korytové i válcové žehliče.

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 wood 2014-11-27 20:09
Today, I went to the beachfront with my kids.
I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She
placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab
inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is completely off topic but I had to tell
someone!
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4


Newsflash

Zámek domovních dveří bez klíčů na otisk prstu - řešení z Rakouska

1219736432-ekey_TOCAhome_mother_child-smZámek na otisk prstu je jedním z nejsledovanějších témat našeho magazínu. Tentokrát jsme se podívali za hranice do Rakouska na firmu ekey biometric systems, která se prezentuje jako evropská jednička v oboru. Nabízí široké použítí svého řešení od vchodových dveří po dveře do gáráže nebo vrata na zahradě a systémy bezpečnostních alarmů.